Konya Havuz ×
© 2023 Konya Havuz
Alt Başlıklar

Buhar Odası Bakımı ve Onarımı

Buhar odası, sağlık ve stres azaltma gibi faydaları nedeniyle giderek popüler hale gelen bir terapi yöntemidir. Ancak, buhar odası cihazları düzenli bakım ve onarım gerektiren özel bir ekipmana sahiptir.

Buhar odası cihazları, düzenli bakım yapılmadığında arızalanabilir ve kullanımı tehlikeli hale gelebilir. Bu nedenle, müşterilerimizin buhar odalarının düzenli bakım ve onarımını yaparak, cihazlarının uzun ömürlü olmasını sağlamaya çalışılmaktadır.

Firmamızın Buhar Odası Bakımı ve Onarımı hizmetleri, deneyimli ve uzman bir teknik ekibimiz tarafından sağlanmaktadır. Buhar odası cihazlarının bakımı için gerekli olan tüm ekipmanlar ile bakım işlemlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bakım işlemleri sırasında, cihazın tüm parçaları incelenir, temizlenir ve gerekirse de değiştirilmektedir.

Buhar odası cihazları arızalandığında, müşterilerimizin işlerine devam etmelerini engelleyen ciddi bir sorun ortaya çıkabilir. Bu nedenle, müşterilerimize hızlı ve güvenilir bir onarım hizmeti sunuyoruz. Uzman teknik ekibimiz, arızalı cihazı inceleyerek, sorunu tespit eder ve en kısa sürede onarım işlemini gerçekleştirmektedir.

Sonuç olarak müşterilerimizin buhar odası cihazlarının düzenli bakım ve onarımını yaparak, yüksek performans ve uzun ömürlülük sağlamalarına yardımcı oluyoruz. Uzman teknik ekibimiz, arızalı cihazları hızlı ve güvenilir bir şekilde onararak ve müşterilerimizin işlerinin kesintisiz bir şekilde sürdürmeleri için çalışmaktadır.

Buhar Odası Jeneratörü

Buhar jeneratörü buhar odasının kalbidir. Buhar odasının içine buhar gönderen makine olup en fazla deforme olan kısmıdır. Ev tipi buhar odalarında kullanım çok az olduğundan ev tipi buhar jeneratörleri hiç bir bakım ve onarım gerektirmeden yıllarca çalışabilmektedir. Fakat ticari amaçla kullanılan buhar odası jeneratörü özel olarak seçilmeli ve kireçlenmeye karşı önlemler alınarak konusunda uzman kişiler tarafından montaj yapılmalıdır. Bu tip önlemlerin alınmaması ve kalitesiz buhar jeneratörlerinin kullanılması durumunda bir işletmede en çok arıza veren ve para kaybına sebep olan makine haline gelebilir.

Buhar Odası jeneratörü Nasıl Seçilmelidir?

Buhar odası jeneratörü fiyatı ve kullanım alanlarına göre oldukça çeşitli marka ve modellerde piyasada bulunmaktadır. Ev tipi basit ve ucuz buhar jeneratörleri olduğu gibi, sosyal tesisler için özel olarak üretilmiş üst düzey dayanıklı buhar jeneratörleride bulunmaktadır. Ev tipi ürünler az kullanıldığı için uzun süreli olarak sorunsuzca kullanılabilmektedir. Fakat sosyal ticari amaçla kullanılan buhar jeneratörlerinde oldukça seçici davranılmalı ve dikkatli olunmalıdır. Alınacak ürünün kalitesi kadar kireç önleme sisteminin kurulması ve bakımının yapılması önemlidir.

Buhar Odası jeneratörü Bakımı ve Temizliği

Buhar odası jeneratörleri elektrik enerjisi ile suyu buhara dönüştürür. Su ile çalışan her makine gibi sudaki kireçten etkilenirler, fakat burada direkt olarak buhar üretildiği için bu etkilenme çok daha fazladır. Ülkemizin şebeke suları kireçli olduğu için ticari amaçla buhar odası kurulan her tesiste mutlaka bir su arıtma ve temizleme ünitesi bulunmalıdır. Eğer yok ise sadece buhar jeneratörü için küçük bir su temizleme ve arıtma düzeneği daha makine bağlanırken kurulmalı ve gerekli bakımlar zamanında yapılmalıdır.